plachtění v Jihoafrické republice / foto (c) Stefan Langer
#powerofnature

Stefan Langer #stefly
Eeroplane ambassador

Létání na kluzácích je můj dětský sen od doby, kdy jsem si poprvé vyzkoušel udžet ve vzduchu rádiem řízený model větroně. Fascinovalo mne, že větroň může být poháněn ve vzduchu pouze přírodní silou.

Brzy poté můj starší bratr začal výcvik kluzáku a hned jakmile mi bylo 14 let, tak jsem se k němu připojil. O dva roky později jsem složil praktickou zkoušku a začal se zajímat o dlouhé přelety. Naštěstí máme v Německu velmi dobrou základnu plachtařských klubů. Naučil jsem se zde mnohé o přeletech a závodním létání na kluzácích. Mé největší úspěchy jsou vítězství v Německém mistrovství juniorů 2016, dále 3. místo na Mistrovství světa juniorů 2017 a vítězství v Mistrovství Německa 2019.

Přesto tím, co mě nejvíce baví jsou přelety obrovských vzdáleností z mého domovského letiště Stillberhof a také prozkoumávání různých zemí z kabiny kluzáku. Asi před 3 lety jsem začal více méně pravidelně tvořit videa pro můj YouTube kanál abych se tak podělil s ostatními o mé plachtařské zážitky.

“Mým snem je motivovat více lidí, aby létali a užili si naši nádhernou přírodu z ptačí perspektivy.”

Jsem moc rád, že jsem objevil kolekci oblečení s kluzáky od Eeroplane. Trička jsou velmi příjemná na dotek a líbí se mi, že jsou vyrobena z organické bavlny. Příjemné materiály spojeny s čistým a elegantním designem, Eeroplane oblečení je vskutku mimořádné a to nejen na letiště.

– Stefan Langer –

Stefan Langer is Eeroplane ambassador
Sleduj Stefana Langera :
Mont Blanc – plachtění ve francouzských Alpách / foto (c) Stefan Langer
Stefan Langer plachtění ve francouzských Alpách
Plachtění ve francouzských Alpách / foto (c) Stefan Langer